master.jpg

   Art-Geo Master to nowy program stworzony przy współpracy inżynierów Art-Geo oraz naszych zagranicznych partnerów, przeznaczony dla systemu Android do pracy w terenie z odbiornikami GPS i GNSS. Zebrane przez nas doświadczenie, w trakcie wieloletnich prac w terenie z różnego rodzaju oprogramowaniem polowym, pozwoliło nam stworzyć produkt optymalny, który wykorzystuje to co najlepsze w innych tego typu programach i przenieść to, do naszego własnego oprogramowania, ściśle dopasowanego do potrzeb polskich geodetów.

   Program można zainstalować praktycznie na każdym urządzeniu wyposażonym w androida. Mogą to być profesjonalne i dedykowane kontrolery, jak również zwykłe smartfony, z których użytkownik korzysta na co dzień.

   Art-Geo Master wyposażony jest we wszystkie niezbędne funkcje, takie jak mierzenie czy tyczenie punktów, linii, dróg, etc. Pomiar punktów niedostępnych, może odbywać się za pomocą funkcji offsetowych (wcięcia, przedłużenia linii, rzutowania, etc.). Pozwala również na realizowanie bardziej złożonych zadań geodezyjnych. Praca z podkładami wektorowymi (DXF/DWG) to czysta przyjemność. Nawet z dużymi plikami praca jest szybka i stabilna. Możliwe jest również używanie złożonych modeli terenowych lub modeli drogowych (np. w formacie LandXML) aby w terenie móc tyczyć bardziej złożone obiekty, co jest istotne w przypadku obsługi dużych inwestycji.

Mierzone i obliczane punkty, prezentowane są na bieżąco na mapie. Można również włączać podkłady online (mapa google lub orto-foto).

   Na życzenie użytkownika w trakcie pomiaru poszczególne punkty mogą być automatycznie łączone liniami, łukami, splajnami, etc. Poszczególne linie mogą mieć różne kolory oraz mogą być przypisane do różnych warstw. Oczywiścnie nie zapomnieliśmy o  kodowaniu. Kody mogą być wpisywane jednorazowo lub mogą być wybierane z uprzednio utworzonej listy kodów, dopasowanej do potrzeb użytkownika. Program umożliwia więc pełne wygenerowanie szkicu w terenie. Dodatkowo, do poszczególnych punktów można przypisywać zdjęcia (format jpg), w celu zebrania jak największej liczby iformacji wewnątrz programu.

Program Art-Geo Master jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi oferowanymi przez nas aktualnie odbiornikami oraz doskonale wykorzystuje nowoczesne funkcje pomiarowe, jak np.  IMU, xFill, etc.

   Pomimo sporych możliwości program jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Już po paru minutach pracy, użytkownik jest w stanie z łatwością odnaleźć się w jego środowisku i szybko wyszukać niezbędne mu funkcje.

Po wykonaniu pracy użytkownik ma możliwość stworzenia raportu pomiarowego do formatu xls(Excel) lub html bezpośrednio z poziomu programu. Wszystkie dane między programem Art-Geo Master, a biurem, można wymieniać w sposób całkowicie bezprzewodowy (chmura, mail, whatsapp, messenger, google, etc.)

Oto niektóre z obsługiwanych przez program formatów:

  • txt, dat, csv

  • dxf, dwg

  • LandXML

  • kml, kmz

  • shp

  • gpx

  • xls, html

  • jpg

  • crd, ncn

  • raw, rw5

Art-Geo Master - przykładowe zrzuty ekranu

1.jpg
2.jpg
Screenshot_20220308-135156.png
3.jpg
4.jpg
5.jpg
8.jpg
6.jpg
7.jpg
FG.jpg

FieldGenius to jeden z najbardziej popularnych programów pomiarowych na całym świecie, przeznaczony do pracy z odbiornikami GNSS oraz tachimetrami, w tym z tachimetrami robotycznymi.

Producent tego oprogramowania zadbał o wysoką wydajność i ergonomię. Użytkownik pracuje w oknie mapy, w który ma możliwość na bieżąco generować szkic elektroniczny oraz monitorować wszystkie parametry pomiaru. Istnieje możliwość wykorzystywania aktywnych podkładów np. DXF oraz pracy na wielu warstwach i kodowania.

Program zawiera moduł obliczeniowy, przez co pozwala na zrealizowanie praktycznie każdego geodezyjnego zadania w terenie.

FieldGenius zawiera również moduł drogowy oraz pozwala na import plików w wielu różnych formatach, m.in: txt, dxf, dwg, shp, LandXml, etc.

Przy całej mnogości funkcji nie zatracono tu wygody pracy oraz ergonomii na najwyższym poziomie.