SurvX_czoł3.jpg

   SurvX to nowy program stworzony przez inżynierów z grupy RUIDE, przeznaczony dla systemu Android do pracy w terenie z odbiornikami GPS i GNSS marki RUIDE. Program można zainstalować praktycznie na każdym urządzeniu wyposażonym w androida. Mogą to być profesjonalne i dedykowane kontrolery, jak również zwykłe smartfony, z których użytkownik kożysta na co dzień.

   SurvX wyposażony jest we wszystkie niezbędne funkcje, takie jak mierzenie czy tyczenie punktów, linii, dróg, etc. Pomiar punktów niedostępnych, może odbywać się za pomocą funkcji offsetowych (wcięcia, przedłużenia linii, rzutowania, etc.). Pozwala również na realizowanie bardziej złożonych zadań geodezyjnych. Mierzone i obliczane punkty, prezentowane są na mapie. Można również włączać podkłady online (mapa google lub orto-foto).

   Pomimo sporych możliwości program jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Już po paru minutach pracy, użytkownik jest w stanie odnaleźć większość niezbędnych mu funkcji.

RUIDE SurvX - przykładowe zrzuty ekranu

4.png
3.png
7.png
1.png
1a.png
5.png
2.png
FG.jpg

FieldGenius to jeden z najbardziej popularnych programów pomiarowych na całym świecie, przeznaczony do pracy z odbiornikami GNSS oraz tachimetrami, w tym z tachimetrami robotycznymi.

Producent tego oprogramowania zadbał o wysoką wydajność i ergonomię. Użytkownik pracuje w oknie mapy, w który ma możliwość na bieżąco generować szkic elektroniczny oraz monitorować wszystkie parametry pomiaru. Istnieje możliwość wykorzystywania aktywnych podkładów np. DXF oraz pracy na wielu warstwach i kodowania.

Program zawiera moduł obliczeniowy, przez co pozwala na zrealizowanie praktycznie każdego geodezyjnego zadania w terenie.

FieldGenius zawiera również moduł drogowy oraz pozwala na import plików w wielu różnych formatach, m.in: txt, dxf, dwg, shp, LandXml, etc.

Przy całej mnogości funkcji nie zatracono tu wygody pracy oraz ergonomii na najwyższym poziomie.