top of page
master.jpg

   Art-Geo Master to nowy program stworzony przy współpracy inżynierów Art-Geo oraz naszych zagranicznych partnerów, przeznaczony dla systemu Android do pracy w terenie z odbiornikami GPS i GNSS. Zebrane przez nas doświadczenie, w trakcie wieloletnich prac w terenie z różnego rodzaju oprogramowaniem polowym, pozwoliło nam stworzyć produkt optymalny, który wykorzystuje to co najlepsze w innych tego typu programach i przenieść to, do naszego własnego oprogramowania, ściśle dopasowanego do potrzeb polskich geodetów.

   Program można zainstalować praktycznie na każdym urządzeniu wyposażonym w androida. Mogą to być profesjonalne i dedykowane kontrolery, jak również zwykłe smartfony, z których użytkownik korzysta na co dzień.

   Art-Geo Master wyposażony jest we wszystkie niezbędne funkcje, takie jak mierzenie czy tyczenie punktów, linii, dróg, etc. Pomiar punktów niedostępnych, może odbywać się za pomocą funkcji offsetowych (wcięcia, przedłużenia linii, rzutowania, etc.). Pozwala również na realizowanie bardziej złożonych zadań geodezyjnych. Praca z podkładami wektorowymi (DXF/DWG) to czysta przyjemność. Nawet z dużymi plikami praca jest szybka i stabilna. Możliwe jest również używanie złożonych modeli terenowych lub modeli drogowych (np. w formacie LandXML) aby w terenie móc tyczyć bardziej złożone obiekty, co jest istotne w przypadku obsługi dużych inwestycji.

Mierzone i obliczane punkty, prezentowane są na bieżąco na mapie. Można również włączać podkłady online (mapa google lub orto-foto).

   Na życzenie użytkownika w trakcie pomiaru poszczególne punkty mogą być automatycznie łączone liniami, łukami, splajnami, etc. Poszczególne linie mogą mieć różne kolory oraz mogą być przypisane do różnych warstw. Oczywiścnie nie zapomnieliśmy o  kodowaniu. Kody mogą być wpisywane jednorazowo lub mogą być wybierane z uprzednio utworzonej listy kodów, dopasowanej do potrzeb użytkownika. Program umożliwia więc pełne wygenerowanie szkicu w terenie. Dodatkowo, do poszczególnych punktów można przypisywać zdjęcia (format jpg), w celu zebrania jak największej liczby iformacji wewnątrz programu.

Program Art-Geo Master jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi oferowanymi przez nas aktualnie odbiornikami oraz doskonale wykorzystuje nowoczesne funkcje pomiarowe, jak np.  IMU, xFill, etc.

   Pomimo sporych możliwości program jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Już po paru minutach pracy, użytkownik jest w stanie z łatwością odnaleźć się w jego środowisku i szybko wyszukać niezbędne mu funkcje.

Po wykonaniu pracy użytkownik ma możliwość stworzenia raportu pomiarowego do formatu xls(Excel) lub html bezpośrednio z poziomu programu. Wszystkie dane między programem Art-Geo Master, a biurem, można wymieniać w sposób całkowicie bezprzewodowy (chmura, mail, whatsapp, messenger, google, etc.)

Oto niektóre z obsługiwanych przez program formatów:

  • txt, dat, csv

  • dxf, dwg

  • LandXML

  • kml, kmz

  • shp

  • gpx

  • xls, html

  • jpg

  • crd, ncn

  • raw, rw5

Art-Geo Master - przykładowe zrzuty ekranu

1.jpg
2.jpg
Screenshot_20220308-135156.png
3.jpg
4.jpg
5.jpg
8.jpg
6.jpg
7.jpg

Przykładowe zrzuty ekranu z załadowanymi podkładami WMS

Screenshot_20221230-154944_Art-Geo Master.jpg
IMG-20221230-WA0001.jpg
Praca z programem Art-Geo Master - konfiguracja, pierwsze kroki, przegląd funkcji, obsługa.

Najnowsza wersja programu:  ArtGeo_V1.0.20231207.apk <-- kliknij w link aby rozpocząć pobieranie pliku.

bottom of page