SurvX to nowy program stworzony przez inżynierów z grupy RUIDE, przeznaczony dla systemu Android do pracy w terenie z odbiornikami GPS i GNSS marki RUIDE. Program można zainstalować praktycznie na każdym urządzeniu wyposażonym w androida. Mogą to być profesjonalne i dedykowane kontrolery, jak również zwykłe smartfony, z których użytkownik kożysta na co dzień.

   SurvX wyposażony jest we wszystkie niezbędne funkcje, takie jak mierzenie czy tyczenie punktów, linii, dróg, etc. Pomiar punktów niedostępnych, może odbywać się za pomocą funkcji offsetowych (wcięcia, przedłużenia linii, rzutowania, etc.). Pozwala również na realizowanie bardziej złożonych zadań geodezyjnych. Mierzone i obliczane punkty, prezentowane są na mapie. Można również włączać podkłady online (mapa google lub orto-foto).

   Pomimo sporych możliwości program jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Już po paru minutach pracy, użytkownik jest w stanie odnaleźć większość niezbędnych mu funkcji.

RUIDE SurvX - przykładowe zrzuty ekranu

PowerGPS to najlepszy program polowy dla platformy Android. Został on stworzony od początku do końca w Polsce, specjalnie pod kątem polskich geodetów i geodetek, przez Zielomogórską firmę SkyRaster.

  • Program posiada nowoczesną szatę graficzną, a przy tym jest niezwykle prosty w obsłudze i przyjazny dla użytkownika. Nawet początkujący użytkownicy, nie będą mieli problemu z szybką nauką obsługi programu.

  • Oprócz podstawowych operacji jak mierzenie czy tyczenie, zawiera moduł obliczeniowy, którym zrealizujesz zadania, o których nigdy byś nie pomyślał, że można je zrobić bezpośrednio w terenie, bez wcześniejszego opracowania w biurze.

  • Bogactwo funkcji offsetowych sprawia, że pomiar punktów niedostępnych dla odbiornika GNSS, to prawdziwa przyjemność.

  • Wyniki Twojej pracy mogą być prezentowana na podkładach mapowych, np. OpenStreetMap lub ortofoto, które są pobierane na bieżąco online w terenie, bez konieczności ich wczęsniejszego importowania.

  • Istnieje mozliwość włączenia dowolnej warstwy z polskiego geoportalu, np. katastru, aby od razu w ternie widzieć granice działek i ich numery oraz pozycję odbiornika, na danej działce ewidencyjnej.

  • Dane pomiarowe mogą być wymieniane bez używania żadnych kabli, przez dysk sieciowy RTK24.net. Masz ciągły dostęp do wszystkich swoich plików online.

FieldGenius to jeden z najbardziej popularnych programów pomiarowych na całym świecie, przeznaczony do pracy z odbiornikami GNSS oraz tachimetrami, w tym z tachimetrami robotycznymi.

Producent tego oprogramowania zadbał o wysoką wydajność i ergonomię. Użytkownik pracuje w oknie mapy, w który ma możliwość na bieżąco generować szkic elektroniczny oraz monitorować wszystkie parametry pomiaru. Istnieje możliwość wykorzystywania aktywnych podkładów np. DXF oraz pracy na wielu warstwach i kodowania.

Program zawiera moduł obliczeniowy, przez co pozwala na zrealizowanie praktycznie każdego geodezyjnego zadania w terenie.

FieldGenius zawiera również moduł drogowy oraz pozwala na import plików w wielu różnych formatach, m.in: txt, dxf, dwg, shp, LandXml, etc.

Przy całej mnogości funkcji nie zatracono tu wygody pracy oraz ergonomii na najwyższym poziomie.

© 2010 - 2020. Art-Geo.  Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zawartości tego serwisu w całości lub części, bez zgody autora zabronine.