face.jpg

Odbiorniki GNSS METEOR, z nowej serii S660N to nasza nowa propozycja dla geodetów, archeologów, budowlańców, leśników i wszystkich tych, którym zależy na precyzyjnym pozycjonowaniu z wykorzystywaniem profesjonalnego sprzętu ale przy zachowaniu małych gabarytów sprzętu, niskiej wagi i co ważne, stosunkowo niewielkim budżecie.

Nowa seria "N" to trzy różne modele, wyposażone w różne płyty główne:

S660N wyposażony w płytę główną Trimble, model BD930 (220 kanałów);

S660N+ wyposażony w płytę główną RUIDE (401 kanałów);

S660N Pro wyposażony w płytę główną Trimble, model BD940 (336 kanałów) z technologią Maxwell7 i obsługą serwisu RTX.

Każdy z wyżej wymienionych modeli, w standardzie pozwala na pracę z czterema konstelacjami GPS+GLONASS+GALILEO+BEIDOU.

Odbiornik chroniony jest przez pancerną, alumniowo-magnezową obudowę.

biedra.jpg
kanały.jpg
rtk.jpg

Odbiorniki z serii Meteor S680N, to idealne instrumenty do pracy z siecią stacji referencyjnych. Korekty przekazywane są do odbiornika przez Internet, za pośrednictwem sieci komórkowej albo połączenia Wi-Fi.

Dzięki niezwykle małym wymiarom i niskiej wadze, praca z tym sprzętem jest  wygodniejsza i bardziej ergonomiczna.

Dodatkowo, model S680N Pro, może korzystać z serwisu RTX, co oznacza, że możliwe jest precyzyjne pozycjonowanie, bez połączenia z "tradycyjną" siecią stacji referencyjnych oraz bez internetu i zasięgu sieci komórkowej. Dzieje się tak, ponieważ korekty do odbiornika ruchomego mogą docierać do odbiornika  ruchomego, bezpośrednio z satelity geostacjonarnego.

RTX CenterPoint co to jest?

RTX CenterPoint to serwis, który w czasie rzeczywistym wykorzystuje dane z globalnej sieci stacji referencyjnych, które następnie są przetwarzane i przekazywane do odbiornika ruchomego przez satelitę geostacjonarnego. Tam, gdzie komunikacja z satelitą geostacjonarnym jest utrudniona, ze względu na przesłony terenowe, istnieje również możliwość korzystania z tego serwisu za pośrednictwem IP.

W tym momencie dokładności tej usługi to 2 cm dla poziomu oraz 5 cm pionowo (RMS) 2.5 cm(1") poziomo @95%

W serwisie wykorzystywane są konstelacji GPS, GONASS, GALILEO, BEIDOU.

Aby dowiedzieć się więcej na temat RTX CenterPoint, zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu.

Technologia xFill powered by RTX

Technologia RTX umożliwia wykorzystanie funkcji xFill, nowej techniki pomiarów RTK i VRS, która umożliwia geodetom kontynuację prac nawet, jeżeli podstawowy strumień korekty RTK lub VRS jest niedostępny.

Wykorzystująca technologię RTX funkcja xFill zintegrowana z odbiornikiem z innowacyjnymi algorytmami pozycjonowania umożliwia użycie nowej i innowacyjnej techniki w pomiarach RTK. „Wypełnia” ona w sposób ciągły korekty RTK lub VRS w czasie do pięciu minut w przypadku chwilowego zerwania połączenia z podstawowym źródłem korekty, np spowodowanego brakiem dostepu do sieci komórowej. Minimalizując czas przestojów, funkcja xFill umożliwia osiąganie wyższej wydajności zespołów pomiarowych, umożliwiając im pracę w oczekiwaniu na przywrócenie połączenia radiowego lub komórkowego.

RTX GRAPH PL.jpg

Zasadę działania technologii xFill przedstawiono na powyższym schemacie.

W przypadku wystąpienia problemów z dostarczaniem korekt z sieci stacji referencyjnych, spowodowanych np. awarią stacji referencyjnej czy brakiem zasięgu sieci komórkowej, funkcję transmisji korekt automatycznie przejmuje serwis RTX. Następuje automatyczne przełączenie na korekty dostarczane przez kanał L-Band za pośrednictwem satelity geostacjonarnego z globalnej sieci stacji referencyjnych.

WiFi Hotspot   X  WebServer

web.jpg

Nowy Meteor, wyposażony jest w moduł WiFi, który pozwala na bezprzewodowe podłączenie się do odbiornika, za pomocą dowolnego komputera PC lub smartfona czy tabletu, tak jak do każdego innego hotspotu. Oznacza to bardzo wiele, ponieważ logując się za pomoca dowolnej przeglądarki internetowej do RUIDE WebServer, użytkownik może monitorować parametry pracy odbiornika, ma dostęp do wszystkich ustawień, zmiany trybów pracy, etc. Jest  to narzędzie do kompleksowego zarządzania odbiornikiem bezprzewodowo, w każdym czasie, gdziekoliwek sie znajduje.

Zapis i przechowywanie danych

METEOR wyposażony jest w 8GB wewnętrznej pamięci. Użytkownik ma możliwość przenoszenia surowych obserwacji z wewnętrznej pamięci odbiornika bezpośrednio na pendrive, lub pobrania ich bezprzewodowo. Wsparcie dla formatów STH i RINEX, surowe dane mogą być zapisywane z częstotliwością do 20Hz. W przypadku gdy pamięć odbiornika zostaje zapełniona, następuje automatyczne czyszczenie najstarszych danych.

Przenoszenie danych bez kabli - Chmura, Wi-Fi, Bluetooth

Wygodna wymiana danych, to przyjemniejsza praca i oszczędność czasu. Aby przenieść dane z lub do komputera czy kontrolera nie potrzebujesz żadnych kabli i sterowników. Jeszcze będąc w terenie, możesz zapisać wszystkie swoje dane w chmurze, wysłać je mailem, etc., a Twoi współpracownicy mają do nich natychmiastowy dostęp.

Jeśli nie posiadasz własnej przestrzeni dyskowej w chmurze, możesz skorzystać z naszego serwera. Nie przejmujesz się przypadkową utratą danych, gdyż kopia zapasowa znajduje się na naszym serwerze i u Ciebie w biurze.

chmura.jpg
Parametry techniczne
parametry_S680N.jpg
S680N_pro.jpeg
Power_bank-512.png

Odbiornik METEOR S680N, może być ładowany zarówno tradycyjną ładowarką z sieci 230V, jak również za pomocą standardowego złącza USB. Dzięki temu nawet wtedy, gdy użytkownik przed pomiarem zapomniał naładować sprzęt, bezpośrednio w terenie można użyć do tego celu powerbanku. W trakcie ładowania odbiornik może również pracować.

ttpp.png
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji odbiornika oraz testu sieci RtkNet w terenie.
new_meteor.jpg