top of page
we_im.jpg

NetBOX2 to nowa seria  sprawdzonego wielofunkcyjnego kompaktowego odbiornika GNSS z nową generacją algorytmów wyznaczania pozycji, systemem Linux, kompensacją wychylenia tyczki (IMU), wbudowanym modułem 4G/LTE i UHF oraz Bluetooth/Wi-Fi.

Nowa płyta główna wyposażona jest teraz w aż 1408 kanałów, na których odbierane są wszystkie dostępne obecnie sygnały satelitarne z konstelacji GPS, GLONASS, BEIDOU, GALILEO, QZSS, SBAS oraz IRNSS.

Jest to doskonała propozycja dla geodetów, archeologów, budowlańców, leśników i wszystkich tych, którym zależy na precyzyjnym pozycjonowaniu z wykorzystywaniem profesjonalnego sprzętu ale przy zachowaniu małych gabarytów sprzętu, niskiej wagi i co ważne, stosunkowo niewielkim budżecie.

Odbiornik chroniony jest przez pancerną, alumniowo-magnezową obudowę.

Dzięki wbudowanemu modułowi IMU sprzęt umożliwia pracę z wychyloną tyczką, co znacznie ułatwia oraz przyspiesza wszelkiego rodzaju pomiary i tyczenie.

kanały.jpg
rtk.jpg

Odbiornik NetBox2, to idealny instrument do pracy z siecią stacji referencyjnych. Korekty przekazywane są do odbiornika przez Internet, za pośrednictwem sieci komórkowej albo połączenia Wi-Fi.

Dzięki niezwykle małym wymiarom i niskiej wadze, praca z tym sprzętem jest  wygodniejsza i bardziej ergonomiczna.

Dodatkowo, NetBox2, może wyznaczać pozycję z częstotliwością 5Hz, co oznacza, że 5 epok pomiarowych można zarejestrować w ciągu jednej sekundy. Znacznie przyspiesza to Twoją pracę.

o1.jpg
o2.jpg
o4.jpg
o3.jpg
domki.jpg

Wbudowany modem oraz radio

Dla sprawnego odbioru korekt, NetBox2 posiada wbudowany modem GSM/LTE oraz wewnętrzny radiomodem UHF, który pozwala na pracę z własną, niezależną stacją bazową, w trybie Baza-Rover. Jest to doskonałe rozwiązanie do pracy w miejscach, gdzie występują problemy z zasięgiem sieci komórkowej.

rep111.jpg

WiFi Hotspot   X  WebServer

web.jpg

NetBox2 wyposażony jest w moduł WiFi, który pozwala na bezprzewodowe podłączenie się do odbiornika, za pomocą dowolnego komputera PC lub smartfona czy tabletu, tak jak do każdego innego hotspotu. Oznacza to bardzo wiele, ponieważ logując się za pomoca dowolnej przeglądarki internetowej do WebServer, użytkownik może monitorować parametry pracy odbiornika, ma dostęp do wszystkich ustawień, zmiany trybów pracy, etc. Jest  to narzędzie do kompleksowego zarządzania odbiornikiem bezprzewodowo, w każdym czasie, gdziekoliwek sie znajduje.

Zapis i przechowywanie danych

NetBox2 wyposażony jest w 32GB wewnętrznej pamięci. Użytkownik ma możliwość przenoszenia surowych obserwacji z wewnętrznej pamięci odbiornika bezpośrednio na pendrive, lub pobrania ich bezprzewodowo. Surowe dane mogą być zapisywane z częstotliwością do 20Hz. W przypadku gdy pamięć odbiornika zostaje zapełniona, następuje automatyczne czyszczenie najstarszych danych.

Przenoszenie danych bez kabli - Chmura, Wi-Fi, Bluetooth

Wygodna wymiana danych, to przyjemniejsza praca i oszczędność czasu. Aby przenieść dane z lub do komputera czy kontrolera nie potrzebujesz żadnych kabli i sterowników. Jeszcze będąc w terenie, możesz zapisać wszystkie swoje dane w chmurze, wysłać je mailem, etc., a Twoi współpracownicy mają do nich natychmiastowy dostęp.

Jeśli nie posiadasz własnej przestrzeni dyskowej w chmurze, możesz skorzystać z naszego serwera. Nie przejmujesz się przypadkową utratą danych, gdyż kopia zapasowa znajduje się na naszym serwerze i u Ciebie w biurze.

chmura.jpg
Parametry techniczne
parametry.jpg
bc1d7d1c41f280797c8b32f0afd7208.png
box-.png
hand.png
Test i prezentacja odbiornika GNSS NetBOX2 w serwisie Youtube
bottom of page