Wyznaczamy nowy standard dla odbiorników GNSS

    Nasz nowy model - COMET R8i - to przełom w projektowaniu odbiorników GNSS z zintegrowaną anteną.

    Pomimo niezwykle smukłej obudowie, pozwala na sprawną i wydajną pracę. Dzięki zastosowaniu nowego rodzaju anteny GNSS typu "3D", mimo tego, że powierzchnia anteny jest niezwykle mała, technologia ta może nadal dostarczać wysokiej jakości sygnały satelitarne, przy zachowaniu bardzo wysokiej wydajności przeciwzakłóceniowej.

    COMET R8i zrywa z tradycyjną formą projektowania odbiorników RTK. Innowacyjny opływowy design, połączony z mocną oudową wykonaną ze stopu magnezu, dodatkowo wzmacnianą na bokach gumowymi bumperami, powoduje, że odbiornik nie tylko dobrze wygląda ale jest również trwały i solidny.

    Pomimo tego, że odbiornik wyposażony jest w baterię o gigantycznej pojemności, bo aż 10.000 mAh! to waży zaledwie 0,6 kg. Wyobraź sobie, że wymiary R8i to tylko 6cm x 6cm x 19cm.

    Zapraszamy do zapoznania się z poniższym opisem i parametrami R8i, a następnie do sprawdzenia sprzętu bezpośrednio w terenie.

3D

Wymiary: 6 cm x 6 cm x 19 cm

Waga: 0,6 kg

W odbiornikach COMET R8i zastosowano nowy rodzaj anteny GNSS typu "3D„

   Tradycyjne odbiorniki GNSS, wyposażone są w płaskie anteny, które pozwalają na odbiór sygnałów przez górną część obudowy. Natomiast do odbiornika COMET R8i sygnały satelitarne docierają nie tylko z góry ale także z boku obudowy, co pozwala na pomiar w jeszcze  trudniejszych warunkach.

   Nawet wtedy gdy odbiornik znajduje się bardzo blisko przeszkody terenowej, np. jest przyłożony do latarni czy narożnika, sygnały satelitarne wciąż mają szansę dotrzeć z pozostałych odkrytych stron. Antena ta jest w większym stopniu odporna na zakłócenia. Nawet gdy odbiornik zostanie obrócony o 90 °, do pozycji poziomej, wciąż ma szansę na utrzymanie rozwiązania Fixed i wykonanie pomiaru. Jest to rozwiązanie idealne do pracy RTK

Odbiornik R8i jest skonstruowany w taki sposób, że antena radiowa zamontowana jest centralnie, na spodzie odbiornika. Dzięki temu, że jest ona ukryta w tyczce, nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne, np. gdy użytkownik porusza się w zadrzewionym terenie.
Technologia ta zapewnia też lepszy dookólny odbiór sygnałów radiowych, w zakresie 360 °, bezkierunkowy.

Wbudowane radio odbiorcze

 

410-470MHz Dual Frequency

Obsługiwane protokoły:

TrimTalk450s, TrimMark3, PCCEOT, SOUTH

Odbiornik GNSS COMET R8i posiada wbudowane odbiorcze radio UHF. Dzięki temu może odbierać poprawki nie tylko z sieci stacji referencyjnych przez sieć komórkową (lub WiFi) ale również przez UHF z własnej stacji bazowej.

 

Antena odbiorcza wbudowana jest w tyczkę i łączy się z odbiornikiem poprzez styki zamontowane w gwincie odbiornika. Dzięki temu nie jest narażona na uszkodzenia w trudnych warunkach terenowych (zadrzewienia, zakrzaczenia, etc...).

360°

Potężna bateria 10.000 mAh!

Odbiornik COMET R8i korzysta z bardzo pojemnej baterii o pojemności aż 10.000 mAh! To oznacza, że możesz pracować cały dzień, bez przerywania pracy i bez robienia zbędnej przerwy na ładowanie baterii.

Elektroniczna libella w COMET R8i

Wbudowany sensor, pozwala na wyświetlanie elektronicznej libelli w czasie rzeczywistym na ekranie kontrolera, dzięki czemu użytkownik cały czas ma informacje o stanie spionowania instrumentu.

Nie musisz sprawdzać stanu libelli na tyczce.

Cyforwy "pęcherzyk powietrza" może zmieniać kolory, w zależności od tego, czy tyczka z odbiornikiem GNSS jest spionowana, czy też jest odchylona od pionu. Dodatkowo oprócz informacji graficznej, na ekranie wyświetlana jest też wartość odchylenia.

   Nasza aplikacja pomiarowa ma specjalnie przygotowane funkcje offsetowe, do pomiarów punktów niedostępnych.

   Oprócz tradycyjnych offsetów, jak np. wcięcia liniowe, przedłużenia, przecięcia prostych, itp. pomiar przy skośnej tyczce to kolejna opcja na pomiar niedostępnego punktu.

Linux OS

Oprogramowanie wewnętrzne odbiornika oparte jest na systemie operacyjnym Linux.

Nowa generacja systemu operacyjnego Linux znacznie poprawia wydajność pracy w trybie RTK. Unikalny mechanizm przetwarzania danych, który pozwala w czasie rzeczywistym na udzielanie odpowiedzi na wiele komend jednocześnie,  zapewnia stabilniejszą i szybszą pracę. Oprócz tego, że stabilność systemu jest dużo wyższa, praca może być jeszcze dłuższa i niezakłócona.

WiFi Hotspot   X   Webserver

R8i jest wyposażony w moduł WiFi, który umożliwia naszym komputerom i smartfonom łączenie się z odbiornikiem przez hotspot. To bardzo ważna funkcja, ponieważ dzięki temu, możemy zalogować się na serwerze WWW RUIDE, aby monitorować status pracy i konfigurować prawie wszystkie ustawienia odbiornika, zawsze i wszędzie, bezprzewodowo.

Kompatybilne oprogramowanie polowe

Parametry techniczne i specyfikacja

COMET R8i - unboxing, prezentacja, połączenie z RtkNet...

© 2010 - 2020. Art-Geo.  Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zawartości tego serwisu w całości lub części, bez zgody autora zabronine.