plakat.jpg

E300 Pro

W pełni wyposażony odbiornik RTK

E300 Pro to odbiornik GNSS nowej generacji firmy eSurvey. Trwała konstrukcja spełniająca normę IP67 umożliwia pracę w różnych warunkach. Śledzenie wielu konstelacji i częstotliwości zawsze zapewnia najlepsze rozwiązanie dla Twojej pracy. Dzięki niewielkim rozmiarom E300 Pro nadaje się do różnych zastosowań, takich jak pomiary geodezyjne, budownictwo, archeologia, geofizyka, sterowanie maszynami, etc.

Główne cechy

Multi-konstelacyjny i multi-częstotliwościowy
Odbiornik GNSS E300 pro wyposażony jest w 800 kanałów (płyta główna Hemisphere P20), na których śledzi wieleróżnego rodzaju sygnałów satelitarnych, w tym: GPS, BDS, GLONASS, GALILEO, QZSS, IRNSS i SBAS.

MEMS Dynamic Tilt Survey
Odbiornik wyposażony jest w najnowszej generacji moduł umozliwiający pracę z wychyloną tyczką. Sensor IMU (jednostka inercyjna) jest gotowy do pracy już w przeciągu 10 sekund i pracuje w zakresie do 60 stopni. System jes odporny na zakłócenia i nie wymaga kalibracji. Mierzenie i tyczenie z wychyloną tyczką, bez konieczności śledzenia libelli, to całkowicie nowa jakość pracy.

Korekty Atlas poprzez pasmo L
Atlas to globalny system dostarczający korekty satelitarne (bez konieczności połączenia z internetem) poprzez pasmo "L". Dzięki temu istnieje możliwość pracy bez stacji bazowej w niemal dowolnym miejscu na Zmiemi, z centymetrowymi dokładnościami.

aRTK
Tryb aRTK umozliwia podtrzymanie trybu Fixed nawet bez poprawek z sieci stacji referencyjnych. Technologia ta wypełnia luki w dostarczaniu korekt z naziemnej stacji referencyjnej.

Web Ui
Dzięki interfejsowi użytkownika dostępnemu przez dowolną przeglądarkę www i połączenie wifi, istnieje możliwość szybkiego i bezprzewodowego dostępu do wszystkich ustawień odbiornika, aktualizacji firmware, czy przegrywania surowych obserwacji z odbiornika.

Komendy głosowe
Nawet gdy nie patrzysz na ekran kontrolera, E300 Pro poinformuje Cię komendami głosowymi o bierzącym satatusie rozwiązania (fixed, float, etc.) lub trybie pracy.

Rugged Design
Obudowa odbiornika została wykonana z materiałów, które zapewniają wysoką odporność na wszelkiego rodzaju upadki, wstrząsy i wibracje. Norma IP67 pozwala na pracę praktycznie w każdych warunkach.

Wbudowany modem oraz radio

Dla sprawnego odbioru korekt, E300 Pro posiada wbudowany modem GSM/LTE oraz wewnętrzne radio nadawczo odbiorcze.

E300 Pro_01.png
cechyy.jpg
połącz.png
  • Po uruchomieniu systemu IMU, odbiornik E300 Pro na bieżąco koryguje współrzędne do grotu tyczki.

 

  • Przy wysokości tyczki ustawionej na 2m, dokładność kompensacji zazwyczaj mieści się w granicach 2-3cm dla odchylenia do 60 stopni.

  • Pomiar lub tyczenie w odchyleniu nie wymaga od użytkownika wchodzenia w menu odpowiedzialne za pomiary offsetowe. Współrzędne są przeliczane w czasie rzeczywistym w głównym oknie mapy.

  • Mierzenie i tyczenie bez konieczności pionowania tyczki i śledzenia libelli to znaczna oszczędność czasu i wygoda pracy.

IMU.jpg

Technologia aRTK

artk.jpg

Wyobraź sobie, że w terenie nagle urywa się zasięg sieci komórkowej. Tradycyjny odbiornik traci wtedy rozwiązanie fixed i instrument przechodzi w tryb autonomiczny. W odbiorniku Orion z technologią „aRTK” następuje automatyczne przełączenie na korekty satelitarne i przez około 20 minut za darmo podtrzymywane jest rozwiązanie precyzyjne "FIXED". Gdy do odbiornika znowu zaczynają docierać korekty ze stacji naziemnej, wraca on automatycznie do trybu RTK/RTN.

atlaso.jpg

Parametry techniczne E300 Pro

parametry E300.jpg

Jak wygląda praca odbiornikiem GNSS wyposażonym w IMU? Sprawdź na poniższych filmach.