top of page
ultimate3xkontur.png
  • Kompensacja wychylenia tyczki
  • Bez kalibracji, Bez zakłóceń
  • Bez limitu kąta !!
  • Pełna swoboda pomiaru
  • Najlepsza jednostka IMU na rynku

 

Odbiornik GNSS RTK

Art-Geo Ultimate

powered by Tersus

Ultimate to nowoczesny odbiornik GNSS - jest to efekt naszej wspólnej współpracy i wspólnych wysiłków Art-Geo i firmy Tersus. Dostosowanie tego modelu do naszych potrzeb i wymagań polskich użytkowników zajęło nam około 12 miesięcy. Zaowocowało to stworzeniem specjalnej - jeszcze lepszej wersji odbiornika z nowym firmwarem, czyli oprogramowaniem wewnętrznym odbiornika, które zarządza pracą sprzętu. Szybka i łatwa inicjalizacja IMU, czyli jednostki odpowiedzialnej za pomiary z wychyloną tyczką, bardzo wysoka powtarzalność pomiaru, zarówno z pionową tyczką jak i tyczką odchyloną od pionu, to główne cechy tego sprzętu. Dzięki nowym algorytmom istnieje możliwość odchylenia tyczki o dowolną wartość kąta. Dzięki zniesieniu limitu kąta wychylenia tyczki, użytkownik zyskuje pełną swobodę i może mierzyć jeszcze więcej szczegółów terenowych, które do tej pory były niedostępne.

Odbiornik Ultimate od Art-Geo jest teraz również w pełni kompatybilny z oprogramowaniem polowym Art-Geo Master. Stworzyliśmy specjalnie dedykowany sterownik do tego modelu. Dzięki nowemu profilowi, nasza aplikacja pomiarowa wykorzystuje wszystkie możliwości odbiornika GNSS, a jednocześnie oferuje wszystko to co najlepsze w Masterze!

IMG-20221207-WA0004.jpg
Nowa jednostka IMU - bez limitu kąta wychylenia tyczki

ULTIMATE to odbiornik za pomocą którego możliwy jest pomiar punktów z tyczką odchyloną od pionu, bez ograniczania kąta wychylenia. (w testach błąd RMS wyniósł poniżej 4 cm przy kącie wychylenia 110°). Przy wychyleniu tyczki nie przekraczającym 60° błąd RMS zazwyczaj mieści się w przedziale do 2cm. Jest to najdokładniejsza jednostka IMU w naszej ofercie.

Inicjalizacja IMU jest niezwykle prosta. Wystarczy parę ruchów tyczką "przód-tył" i sprzęt jest już gotowy do pracy. Ponowna re-inicjalizacja jednostki IMU również jest szybka.

i2.png
Elastyczność i wydajność
bez ograniczeń
Różne kąty wychylenia tyczki - te same współrzędne - wysoka dokładność i powtarzalność wyników
xy_wsp.jpg
Budowa odbiornika - cechy główne

Dzięki wydajnej wielo konstelacyjnej i wielo częstotliwościowej płycie GNSS (z 576 kanałami), odbiornik ULTIMATE zapewnia wysoką dokładność i stabilność odbioru sygnału. Możliwe jest jednoczesne śledzenie sygnałów z nawet ponad 50 satelitów.  Oprpgramowanie płyty głównej jest skonstruowane w taki sposób, aby dokładność wyznaczanej pozycji miała priorytet nad czasem uzyskania, fixa. Technologia "Never wrong" (czyli "nigdy źle) czuwa nad tym, aby zabezpieczyć użytkownika przed otrzymaniem niewłaściwych wyników pomiaru.

Wbudowana antena o wysokiej wydajności przyspiesza czas na uzyskanie wysoko precyzyjnego trybu pomiarowego FIXED (TTFF) i poprawia działanie systemu przeciw zakłóceniowego.

Obudowa odbiornika spełnia normę IP68, czyli jest w pełni odporna na kurz i wodę. Sam odbiornik wyposażony jest w dwa przyciski oraz ekran o przekątnej 4cm, na którym możemy sprawdzić bieżące parametry czy zmieniać ustawienia.

Zasilanie realizowane jest za pomocą dwóch wymiennych baterii. Każda bateria ma pojemność aż 6400 mAh, co oznacza, że w trybie RTK można pracować nawet do 16 godzin na jednym ładowaniu. Baterie posiadają wskaźnik stanu naładowania. Stopień naładowania baterii jest też wyświetlany na ekranie odbiornika oraz w aplikacji pomiarowej.

Odbiornik wyposażony jest w wewnętrzny modem 4G oraz posiada wbudowane radio UHF z pełnym zakresem 410-470 Mhz do pracy w trybie Baza-Rover.

Oczywiście na pokładzie znajduje się też komunikacja Bluetooth, WiFi oraz NFC.

576.png
sat.png
IP68.png

576 kanałów, wszystkie konstelacje,  ponad 50 satetelitów jednocześnie

Obsługa wielu konstelacji i częstotliwości
- GPS L1 C / A, L2 C, L2 P, L5
- GLONASS L1 C / A, L2 C / A
- BeiDou B1, B2, B3, wsparcie BDS-3
- Galileo E1, E5a, E5b
- QZSS L1 C / A, L2C, L5
- SBAS (opcja),

Odporny na kurz i wodę, obudowa o stopniu ochrony IP68 zapewniająca niezawodność w trudnych warunkach terenowych.

16 GB pamięci wewnętrznej

Radio UHF 410-470MHz, sieć 4G, Wi-Fi, Bluetooth, NFC

Do 16 godzin pracy w sieci 4G/3G/2G i trybie radiowym Rover

spód.png
Obraz2.png
bateria.png
cechy.png
Dane techniczne
t1.png
Test i prezentacja odbiornika w serwisie Youtube
bottom of page