top of page
napis-cień.png

Nowoczesny odbiornik GNSS od Art-Geo

E800_02art.png

SONIC to szybki i skuteczny odbiornik GNSS nowej generacji, wyposażony w płytę główną Trimble.

Jego trwała konstrukcja spełniająca normę IP67 umożliwia pracę w ekstremalnych warunkach.

Śledzenie wielu konstelacji i częstotliwości zawsze zapewnia najlepsze rozwiązanie dla Twojej pracy, a kolorowy dotykowy ekran umożliwia wygodną i szybką konfigurację.

Całości dopełnia najnowszej generacji sensor IMU umożliwiający pracę z wychyloną tyczką.

Obraz1.png

Główne cechy:

  • Technologia Trimble na pokładzie

  • Jednostka IMU nowej generacji

  • Praca z wychyloną tyczką

  • Bez kalibracji, bez zakłóceń

  • Obsługa RTX oraz xFill

  • Super mocne radio dalekiego zasięgu

  • Praca bez zasięgu GSM

  • Potężna bateria 13600 mAh!

Multi-konstelacyjny i Multi-częstotliwościowy

Obraz2.jpg

Odbiornik GNSS E800T SONIC wyposażony jest w najnowocześniejszą i najbardziej zaawansowaną technologicznie, trzyczęstotliwościową,

336-kanałową płytę główną Trimble BD990 obsługującą wszystkie istniejące systemy satelitarne:

GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, IRNSS, SBAS oraz pełen zakres dostępnych częstotliwości.

BD990.webp

Płyta wdraża szereg innowacji technologicznych. Obejmują one opatentowaną technologię „Advanced RF Spectrum Monitoring”, która umożliwia wykrywanie sygnałów satelitarnych nawet słabej jakości, a dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów, zwiększanie ich stabilności. Dostępność tej technologii umożliwia uzyskanie stabilnego rozwiązania „Fixed” w najbardziej niedostępnych miejscach o niskiej jakości zasięgu sygnału satelitarnego.

BD990.jpg

Trimble BD990 to niekwestionowany lider wśród płyt głównych GNSS. Ponadto najnowsza technologia Trimble Maxwell 7, zapewnia najszybszą i najbardziej niezawodną inicjalizację RTK. Inicjalizacja jest dostępna już kilka sekund po podłączeniu do stacji referencyjnej.

spód-png.png
Battery-Cell-PNG-Clipart.png

Bateria o dużej pojemności.
SONIC E800T jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy 7.2V, o pojemności aż 13600 mAh!

Nie ma już obaw o długi czas pracy w terenie. SONIC po pełnym naładowaniu pracuje do 15 godzin. A jeżeli to za mało odbiornik można wesprzeć Power Bankiem.
Pełne naładowanie baterii jest możliwe już w ciągu około 5 godzin.

E800_08art.png

MEMS Dynamic Tilt Survey

Odbiornik wyposażony jest w najnowszej generacji moduł umożliwiający pracę z wychyloną tyczką. Sensor IMU (jednostka inercyjna) jest gotowy do pracy już w przeciągu 10 sekund i pracuje w zakresie do 60 stopni. System jest odporny na zakłócenia i nie wymaga kalibracji. Mierzenie i tyczenie z wychyloną tyczką, bez konieczności śledzenia libelli, to całkowicie nowa jakość pracy.

Brak konieczności śledzenia libelli !!!

Nie jest ważne, czy jesteś przyzwyczajony do używania libelli fizycznej czy elektronicznej. Od tej pory jest to już przeszłość. System koryguje współrzędne do grotu tyczki w sposób dynamiczny. Użytkownik nie musi pilnować pionowania tyczki.

s2.jpg
imu.jpg

Praca bez poprawek z sieci stacji referencyjnych?? TAK!

Technologia xFill powered by RTX umożliwia wykorzystanie funkcji xFill, nowej techniki pomiarów RTK i VRS, która umożliwia geodetom kontynuację prac nawet, jeżeli podstawowy strumień korekty RTK lub VRS jest niedostępny. Wykorzystująca technologię RTX funkcja xFill zintegrowana z odbiornikiem z innowacyjnymi algorytmami pozycjonowania umożliwia użycie nowej i innowacyjnej techniki w pomiarach RTK. „Wypełnia” ona w sposób ciągły korekty RTK lub VRS w czasie do pięciu minut w przypadku chwilowego zerwania połączenia z podstawowym źródłem korekty, np.. spowodowanego brakiem dostępu do sieci komórkowej. Minimalizując czas przestojów, funkcja xFill umożliwia osiąganie wyższej wydajności zespołów pomiarowych, umożliwiając im pracę w oczekiwaniu na przywrócenie połączenia radiowego lub komórkowego.

Obraz3.jpg
xFill.jpg

xFill w trakcie pracy. Po utracie poprawek z sieci stacji referencyjnych (np. brak zasięgu sieci komórkowej), następuje automatyczne uruchomienie usługi, bez konieczności ingerencji użytkownika.

Zasada działania i test technologii aRtK oraz xFill na naszym kanale Youtube

Wbudowany modem oraz radio

Dla sprawnego odbioru korekt, SONIC E800T posiada wbudowany modem GSM/LTE oraz wewnętrzny radiomodem o mocy aż 5W!!, który może ekstremalnie rozszerzyć zasięg roboczy do 10km. Użytkownik może regulować moc radia w zakresie od 2W do 5W w zależności od zapotrzebowania.

conn.png
rep1.jpg
2.jpg

Kolorowy ekran dotykowy

SONIC E800T został wyposażony w kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 1,45 cala zapewniający łatwą i intuicyjną obsługę nawet w świetle słonecznym.

Rozwiązanie to zapewnia szybki dostęp do parametrów odbiornika oraz łatwą konfigurację, bez konieczności używania zewnętrznych urządzeń, np. bez kontrolera.

Web Ui - dostęp do ustawień odbiornika przez WiFi

Dzięki interfejsowi użytkownika dostępnemu przez dowolną przeglądarkę www i połączenie wifi, istnieje możliwość szybkiego i bezprzewodowego dostępu do wszystkich ustawień odbiornika SONIC E800T, aktualizacji firmware, czy przegrywania surowych obserwacji z odbiornika.

Komendy głosowe

Nawet gdy nie patrzysz na ekran kontrolera, SONIC poinformuje Cię komendami głosowymi o bieżącym statusie rozwiązania (fixed, float, etc.) lub trybie pracy.

speKER.png
Obraz7.png

Nowoczesna konstrukcja

Obudowa odbiornika została wykonana z materiałów, które zapewniają wysoką odporność na wszelkiego rodzaju upadki, wstrząsy i wibracje.

4-odb.png
góra-.png
3.jpg
1.jpg
Parametry techniczne
parametry.png
bottom of page