top of page

Tachimetr RUIDE RQS

87051271_2604157299711606_68265623332763
RQS_kont.png

Z dumą przedstawiamy Wam nowy tachimetr RUIDE RQS. Jest to już czwarta generacja, oparta na poprzednich modelach (820 oraz R2), która jest wynikiem 13 lat doświadczeń w tworzeniu tej serii. Dlaczego RQS? Odpowiedź jest prosta: Ruide Quick Station. Taki właśnie nowy instrument: szybki w trakcie pracy i prosty w obsłudze.

RQS umożliwia pomiar bez użycia lustra na dystansie do 600m. Przy użyciu pojedynczego lustra zasięg ten można wydłużyc nawet do 5000m.

 

Każdy model  w standardzie wyposażony jest w dwuosiowy kompensator system ATMOSens (odpowiedzialny za automatyczny pomiar temperatury i ciśnienia uwzględniany do poprawki ppm) oraz obustronne wyświetlacze i klawiatury alfanumeryczne. Transmisja danych może odbywać się za pomocą klasycznego złącza USB 2.0 lub poprzez Bluetooth.

Użytkownik ma do wyboru klasyczny pion optyczny lub pion laserowy.

 

Pomimo ogromnych możliwości tego sprzętu, oferowany jest on w bardzo atrakcyjnej cenie. Jego intuicyjne i przyjazne menu sprawi, że polubisz ten tachimetr już od pierwszego kontaktu, a mnogość funkcji obliczeniowych sprawi, że zrealizujesz nim każde zadanie w terenie.

dokładniej.jpg
szkielet.jpg
USD POFRT.jpg

Jeden Port

Tylko jeden port w standardzie USB 2.0 całkowicie rozwiązuje wszystkie sprawy, związane z wymianą danych.

Umożliwia on między innymi wgrywanie współrzędnych do tachimetru, export współrzędnych oraz surowych obserwacji z wykonanych już robót czy aktualizację oprogramowania (firmware) instrumentu. 

Dane można wczytać do popularnych polskich programów, m.in. Winkalk czy C-Geo.

Wymiana danych z RQS może odbywać się również za pomocą połączenia Bluetooth. Dzięki temu szybko i wygodnie można przenieść dane do komputera PC czy choćby swojego telefonu.

Dodatkowo tachimetr można bezprzewodowo połączyć z zewnętrznym kontrolerem i zarządzać nim za pomocą zewnętrznej aplikacji pomiarowej.

bluetooth.png
atm.png
artmo.png

Jedna z najbardziej unikalnych cech tachimetrów RUIDE. Mały czujnik ukryty pod klawiaturą może wykryć temperaturę otoczenia i ciśnienie powietrza, a następnie automatycznie obliczyć wartość PPM i skorygować wynik odległości w czasie rzeczywistym.

klaw.jpg

Skróty klawiaturowe / klawisze szybkiego dostępu

Klawisze numeryczne można wykorzystać jednocześnie jako skróty klawiaturowe. Masz szybki dostęp do funkcji i ustawień, takich jak zakładanie stanowiska, tyczenie, offsety, programy, COGO i współrzędne. Dzięki temu użytkownik nie musi wchodzić do głównego menu instrumentu, aby znaleźć właściwą opcję.

Oprócz powyższego użytkownik ma do dyspozycji również klawisze szybkiego dostępu, do których może przypisać swoją ulubioną funkcję.

Dzięki temu praca jest szybsza i efektywniejsza.

Tachimetry RQS zawierają wbudowany moduł obliczeniowy. Pozwala on na rozwiązanie bezpośrednio w terenie praktycznie każdego zadania, bez konieczności posiłkowania się zewnętrznym oprogramowaniem.
Zróżnicowane funkcje obliczeniowe, przydadzą się w wielu pracach geodezyjnych.

programy.jpg

Wytycz cały budynek z jednego stanowiska

bez konieczności

przestawiania instrumentu

Pracując z tachimetrem RUIDE RQS, możesz wytyczyć wszystkie niezbędne elementy budynku oraz przenieść wszystkie osie na ławice, z jednego stanowiska, bez konieczności wielokrotnego przestawiania instrumentu. Dzięki odpowiednim i jednocześnie prostym w użyciu programom, szybko i precyzyjnie odnajdziesz miejsce przecięcia osi ściany z ławicą, nawet gdy nie jest ona równoległa do ściany budynku. Zwiększasz ten sposób efektywność i dokładność swojej pracy i oszczędzasz czas, potrzebny na zrealizowanie całej pracy.

tycz.png
Specyfikacja RUIDE RQS
Parametry RQS.png

Zobacz próbkę możliwości tachimetrów RUIDE, na poniższym filmie.

bottom of page