Odbiornik GNSS Art-Geo

wyposażony w jednostkę IMU

Siruis

Pomiar z wychyloną tyczką, niewymagający kalibracji, odporny na zakłócenia elektromagnetyczne.

sr.jpg

SIRUIS to nowoczesny, kompaktowy odbiornik GNSS od Art-Geo, który obsługuje wszystkie z dostępne konstelacje i sygnały satelitów  GPS, GLONASS, BEIDOU i GALILEO.

 

Odbiornik jest wyposażony w jednostkę IMU.

IMU czyli inercyjna jednostka pomiarowa, to rozwiązanie, które kompensuje pochylenie tyczki, jest odporne na zakłócenia magnetyczne i nie wymaga kalibracji.

Użytkownik nie musi obserwować fizycznej libelli na tyczce i może całkowicie skupić się na zadaniu do wykonania. Precyzyjne pozycjonowanie z pochyloną tyczką jest również możliwe w otoczeniu lub w pobliżu obiektów metalowych.

 

Użytkownik może korzystać z dwóch wymiennych baterii z Hot-Swap, Wi-Fi wraz z WebServerem oraz nowoczesnego modemu 4G/LTE i UHF, do sprawnej i szybkiej komunikacji.

Surowe obserwacje w trakcie pomiarów statycznych mogą być rejestrowane w wewnętrznej pamięci o pojemności 8GB.

skład.jpg

Główne cechy:

  • Nowoczesna płyta główna Hemisphere Phanotm P40 800 kanałów

  • Możliwość pracy ze wszystkimi dostępnymi konstelacjami GNSS: 

  • GPS

  • GLONASS

  • BEIDOU

  • Galileo

  • QZSS 

  • SBAS

  • Atlas - korekty z globalnej sieci

  • Obsługa trybu pracy aRTK - podtrzymanie trybu Fixed nawet bez poprawek z sieci

  • Wyposażony w jednostkę IMU umożliwiającą pomiary w wychyleniu, odporny na zakłócenia.

  • Już dzisiaj odbiera i nadaje korekty dla wszystkich czterech systemów (GPS+GLONASS+GALILEO+BEIDOU) i używa tych satelitów do rozwiązania. Więcej wykorzystywanych satelitów, to pomiar w większej ilości dotychczas niedostępnych miejsc.

  • Wewnętrzne oprogramowanie odbiornika oparte na systemie operacyjnym Linux

  • Wyposażony w dwie wymienne baterie Hot-Swap (wymiana baterii bez przerw w pracy)

  • Wbudowany wewnętrzny modem z LTE.

  • Wbudowana komunikacja Bluetooth, WiFi, NFC.

  • Wbudowany WebServer, do łatwego zarządzania ustawieniami odbiornikiem, z dowolnego urządzenia wyposażonego w WiFi.

phantom40_01-340x216.png
To co najważniejsze w każdym odbiorniku GNSS...
Nowoczesna płyta główna PHANTOM P40

Phantom 40 to nowoczesna płyta główna od Hemisphere, oferująca niezrównaną wydajność pozycjonowania. Wyposażona jest ona aż w 800 kanałów. Umozliwia jednoczesne śledzenie wszystkich sygnałów satelitarnych, w tym GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS, IRNSS i pasma L, dzięki czemu jest najbardziej solidnym i niezawodnym rozwiązaniem do pomiarów terenowych. System zarządzania energią efektywnie zarządza procesorem, pamięcią i układem ASIC, dzięki czemu idealnie nadaje się do precyzyjnego odbiornika GNSS.

Doświadcz niezrównanej dokładności i niezawodności dzięki zaawansowanym funkcjom technologicznym. Phantom 40 to najbardziej dokładny i niezawodny moduł, z dwoma zaawansowanymi funkcjami technologicznymi; aRTK ™ i Tracer ™. Technologia aRTK firmy Hemisphere, zasilana przez Atlas, pozwala Phantom 40 działać z dokładnością RTK, gdy tradycyjne korekty RTK zawodzą. Tracer wykorzystuje wyspecjalizowane algorytmy do podtrzymywania pozycjonowania w przypadku braku danych korekcyjnych.

Najważniejsze cechy Phantom 40:

  • Wielo-częstotliwościowa obsługa GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo i QZSS

  • Praca na bardzo długich wektorach bazowych, z zachowaniem wysokiej dokładności i szybkiej inicjalizacji

  • Technologia Atlas® - dostarcza przez pasmo "L" satelitarne korekty i osiąga dokładność nawet 4cm, bez korekt z naziemnej stacji bazowej

  • Athena™ GNSS - najlepszy w klasie silnik RTK

easy.jpg

Po uruchomieniu systemu IMU, odbiornik Sirius na bieżąco koryguje współrzędne do grotu tyczki.

Przy wysokości tyczki ustawionej na 2m, dokładność kompensacji zazwyczaj mieści się w granicach 2-3cm dla odchylenia nie przekraczającego 30 stopni oraz 5cm dla odchylenia do 60 stopni.

Pomiar lub tyczenie w odchyleniu nie wymaga od użytkownika wchodzenia w menu odpowiedzialne za pomiary offsetowe. Współrzędne są przeliczane w czasie rzeczywistym w głównym oknie mapy.

ebuble.jpg
przekr.png

Brak konieczności śledzenia libelli !!

Nie jest ważne, czy jesteś przyzwyczajony do używania libelli fizycznej czy elektronicznej. Od tej pory jest to już przeszłość. System koryguje współrzędne do grotu tyczki w sposób dynamiczny. Użytkownik nie musi pilnować pionowania tyczki.

tyczka_IMU.jpg
kolo.jpg

Dzięki wbudowanej jednostce inercyjnej łatwiejsze jest nie tylko mierzenie punktów ale również tyczenie punktów oraz linii. Oprogramowanie kontrolera wskazuje miejsce, w którym należy umieścić grot tyczki.

Technologia aRTK

artk.jpg

Wyobraź sobie, że w terenie nagle urywa się zasięg sieci komórkowej. Tradycyjny odbiornik traci wtedy rozwiązanie fixed i instrument przechodzi w tryb autonomiczny. W odbiorniku Sirius z technologią „aRTK” następuje automatyczne przełączenie na korekty satelitarne i przez około 20 minut za darmo podtrzymywane jest rozwiązanie precyzyjne "FIXED". Gdy do odbiornika znowu zaczynają docierać korekty ze stacji naziemnej, wraca on automatycznie do trybu RTK/RTN.

atlas.jpg
sirius_skała.jpg

Twardy jak skała

Obudowa odbiornika wykonana jest ze stopu magnezu i aluminium, dzięki czemu jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Spełnia wysoką normę wodo i pyło-szczelności.

SIRIUS to sprzęt stworzony do pracy w najtrudniejszych warunkach.

Video prezentacja i test odbiornika SIRIUS

Specyfikacja, parametry techniczne
parametry_j.jpg

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7