Nowy kompaktowy odbiornik GNSS

QUASAR LOGO WT MK1.png
FB ADS 201104.jpg

   QUASAR R93i to nowy kompaktowy odbiornik GNSS od RUIDE. Silnikiem tego instrumentu jest nowoczesna płyta główna od grupy NOVATEL, wyposażona w 555-kanałów, obsługująca wszystkie dostępne konstelacje: GPS, GLONASS, BEOIDOU, GALILEO, SBAS...

RUIDE QUASAR to małe wymiary (85x135mm), przemysłowa odporność i niezwykła wygoda użytkowania.

​​

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi materiałami, w celu lepszego poznania

QUASAR R93i.

Główne cechy i funkcje RUIDE QUASAR R93i
Po pierwsze i najważniejsze - nowoczesna i wydajana płyta główna

Płyta główna to serce każdego odbiornika GNSS. Tym razem w modelu QUASAR postawiono na technologię z grupy NOVATEL. Płyta wyposażona jest w aż 555 kanałów, na których odbierać można wszystkie dostępne obecnie sygnały satelitarne, m.in. GPS, GLONASS, BEIDOU, GALILEO.. Fakt, że podobne rozwiązanie stosowane jest również w innych markach (np. w najwyższych modelach grupy Leica) świadczy o tym, że mamy tu do czynienia z technologią z górnej półki.

novatel.png
Szybki procesor Cortex i platforma Linux
​Linux OS

QUASAR wyposażony jest w szybki i wydajny procesor CORTEX oraz wewnętrzy system operacyjny Linux, który znacznie poprawia wydajność pracy w trybie RTK. Unikalny mechanizm przetwarzania danych, który pozwala w czasie rzeczywistym na udzielanie odpowiedzi na wiele komend jednocześnie,  zapewnia stabilniejszą i szybszą pracę. Oprócz tego, że stabilność systemu jest dużo wyższa, praca może być jeszcze dłuższa i niezakłócona.

Web UI platforma zarządzająca

Dzięki zastosowanej platformie Web UI, użytkownik ma możliwość bieżącego bezprzewodowego monitorowania odbiornika oraz konfiguracji odbiornika za pomocą połączenia Wi-Fi lub USB.

web.jpg

- WEB SERVER -

Wystarczy, że weźmiesz do ręki dowolny smartfon, tablet czy komputer PC i możesz połączyć się przez Wi-Fi z odbiornikiem R93i.

Wykorzystując naszą nową platformę WebServer, możesz bez użycia kontrolera w kompletny sposób zarządzać odbiornikiem. 

Możesz szybko sprawdzić i zmienić tryb pracy odbiornika, sprawdzać bieżący układ satelitów, ustawić parametry połączenia ze stacją referencyjną, włączyć retransmisję korekt, dowiedzieć się jaki jest stan baterii, etc.

WEB_UI.png
Komunikacja bezprzewodowa
Wi-Fi

Moduł Wi-Fi wbudowany w odbiornik, pozwala nie tylko na dostęp do internetu bezpośrednio z poziomu odbiornika ale również może pełnić funckję hotspotu. Dowolne urządzenie wyposażone w Wi-Fi jak smartfon czy tablet może zarządzać odbiornikiem.

Bluetooth

Podwójny moduł Bluetooth w standardzie 4.0 zapewnia sprawną bezprzewodową łączność nie tylko ze standardowymi kontrolerami ale również ze smartfonami, tabletami czy laptopami. Jest on również kompatybilny ze standardem Bluetooth 2.1. Użytkownik ma zapewniony zarówno daleki zasięg jak i stabilną wymianę danych.

NFC
nfcc.png

R93i wyposażony jest również w komunikację krótkiego zasięgu NFC. Dzięki temu możliwe jest szybkie i wygodne, automatyczne parowanie odbiornika z kontrolerem.

Wbudowane radio nadawczo - odbiorcze

Wewnętrzne radio, nadawczo-odbiorcze, umożliwia odbiornikowi R93i zarówno odbiór jak i wysyłanie poprawek RTK. Szeroki zakres częstotliwości 410-470 MHz i wsparcie dla większości popularnych protokołów jak np.: TrimTalk450s, TrimMark3, PCC EOT sprawia, że możesz połączyć się z innym dowolnym odbiornikiem i stworzyć własną niezależną parę do pracy w trybie RTK. R93i może być wykorzystany zarówno jako odbiornik ruchomy jak i lekka mobilna stacja bazowa. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które pracują w miejscach gdzie brak jest zasięgu sieci komórkowej lub tam gdzie nie ma sieci stacji referencyjnych.

radio_.png
Zapis i przechowywanie danych

R93i wyposażony jest w 8GB wewnętrznej pamięci w technologii SSD, co jest istotne przy wykonywaniu pomiarów statycznych.

Użytkownik ma możliwość przenoszenia surowych obserwacji z wewnętrznej pamięci odbiornika bezpośrednio na pendrive.

Wsparcie dla formatów STH i RINEX, surowe dane mogą być zapisywane z częstotliwością do 50Hz.

W przypadku gdy pamięć odbiornika zostaje zapełniona, następuje automatyczne czyszczenie najstarszych danych.

Zasilanie

QUASAR wyposażony jest w baterię, o pojemności 6800mAh. Bezpośrednio do odbiornika jest możliwość podłączenia zewnętrznego powerbanku, który pozwoli na wydłużenie czasu pracy.

8GBSSD.png
power.png
quasar poster.jpg
Wygląd zewnętrzny
QUASAR LOGO WT MK1.png
22.png
11.png
44.png
33.png
Specyfikacja i parametry odbiornika RUIDE QUASAR R93i
parametry93.jpg
SHEET FRONT.jpg