© 2010 - 2020. Art-Geo.  Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zawartości tego serwisu w całości lub części, bez zgody autora zabronine.

Rapidity  Utility  Integrity  Durability  Essentiality

RUIDE NOVA R6 Lite Edition to odbiornik idealnie dopasowany do Twoich potrzeb

RUIDE NOVA R6 to bardzo lekki i mały (wymiary 12x11 cm) precyzyjny odbiornik  GNSS, zamknięty w obudowie wykonanej ze stopu magnezu.

 

Standardowa wersja odbiornika R6 zawiera szereg wewnętrznych modułów jak np.:

  • wbudowany modem GSM/GPRS do odbioru korekt z sieci stacji referencyjnych, który sprawdzi się nawet w tych miejscach gdzie zasięg sieci komórkowej jest bardzo słaby,

  • zintegrowane wewnętrzne radio nadawczo-odbiorcze UHF o pełnym zakresie częstotliwości 410-470 MHz, wspierające popularne protokoły South i Trimtalk, dzięki którym istnieje możliwość współpracy w trybie baza – rover również z instrumentami innych producentów,

  • moduły  do komunikacji bezprzewodowej: Bluetooth 2.1 , 4.0,

 

Instrument ten posiada również wbudowany czujnik wychylenia oraz żyroskop, dzięki czemu umożliwia również m. in.

  • wyświetlanie elektronicznej libelli na bieżąco na ekranie kontrolera,

  • możliwość pomiaru nawet wtedy, gdy odbiornik jest odchylony od pionu (system automatycznie koryguje współrzędne stosownie do kąta i kierunku wychylenia),-

  • możliwość zabezpieczenia odbiornika przed pomiarem „niespionowanych” pikiet.

 

   Natomiast odmiana  NOVA R6 „Lite Edition” umożliwia użytkownikowi zamówienie instrumentu dokładnie z takim wyposażeniem wewnętrznym, jakie będzie wykorzystywał podczas pracy w terenie. Jeśli dany użytkownik nie planuje korzystać np. z radia UHF i czujnika wychylania, może zamówić instrument bez tych modułów, co znacznie obniży koszt  zakupu sprzętu.

Każdy odbiornik NOVA R6, zarówno w wersji pełnej oraz w wersji Lite Edition zawiera w standardzie wewnętrzny modem GPRS. Razem z wkręcaną zewnętrzną anteną GSM (dołączaną do każdego zestawu), doskonale sprawdzi się również tam gdzie sygnał z sieci komórkowej jest słaby. Pozwala to na sprawny odbiór korekt i płynną pracę w trybie RTK/RTN nawet w trudnych warunkach.

   Każdy z przyszłych użytkowników RUIDE NOVA R6 „Lite Edition” ma możliwość spersonalizowania instrumentu dokładnie pod swoje potrzeby, bez konieczności płacenia ze te elementy wyposażenia, z których nie planuje korzystać w przyszłości.

 

   Ponadto RUIDE R6 w wersji Lite Edition oferowany jest z różnymi kontrolerami polowymi, opartymi zarówno na systemie Windows Mobile jak i Android oraz różnymi aplikacjami polowymi jak : Microsurvey FieldGenius, Carlson SurvCe czy RTK PowerGPS. Każdy z użytkowników ma więc wybór czy postawić na zaawansowane oprogramowanie zainstalowane na platformie Windows jak np. FieldGenius, czy może zdecydować się na jeszcze bardziej ekonomiczne rozwiązanie jakim jest wybór systemu android.

Zarówno standardowa wersja NOVA R6 jak i spersonalizowana odmiana „Lite Edition” oparta jest na sprawdzonej, 220 kanałowej płycie głównej od Trimble (BD970) i już dzisiaj pozwala na sprawną pracę z systemami GPS, GLONASS i BEIDOU. Ten odbiornik w standardzie śledzi również sygnały Galileo.

Specyfikacja i parametry odbiornika RUIDE NOVA R6

1/16